Ministrja e jashtme e Kosovës mesazh urimi homologut të saj Bujar Osmani

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe të Diasporës, znj. Meliza Haradinaj-Stublla, ka shprehur urimet më të përzemërta për homologun e ri nga Maqedonia e Veriut, Bujar Osmani, me rastin e emërimit të tij në postin e ministrit të jashtëm të këtij shteti.

“Kënaqësia është edhe më e madhe, në këtë moment historik, kur një shqiptar emërohet për herë të parë Ministër i Jashtëm në Maqedoninë e Veriut”, është shprehur ministrja Haradinaj-Stublla.

Ja postimi i saj i plotë:

Baby Boo