Milaim Zeka: “Kryeprokurorja e EULEX-it ka bërë s*** me një politikan të lartë”


Deputeti i Nismës, Milaim Zeka ka çuditur me deklaratat e tij në seancën ku u disktuau për luftën kundër krimit dhe korrupsionit.
Zeka ka thënë se një prokurore e Eulex-it ka bërë “marrëdhënie intime me një politikan të lartë”, shkruan lajmi.net.“Kryeprokurorja zonja Arnald, përveç që ka bërë marrëdhënie me politikan të kalibrit të lartë në nëj villë në Brezovicë, i ka thënë futja Fatmir Limës tu bë lezet në krevet”, ishin fjalët e Milaim Zekës.Kjo bëri që kryesuesi, Xhavit Haliti t’ia ndërprejë fjalën Zekës.Por ky i fundit vazhdoi ta mbajë fjalimin, duke akuzuar ndërkombëtarët për krimin dhe korrupsionin në Kosovë. /Lajmi.net