Milaim Zeka i përgjigjet Metës: S’ka nevojë të vdesësh për Shqipërinë, por mos e vidh më djersën e shqiptarëve


Deklarata e Ilir Metës gjatë Konventes se LSI se eshte gati te vdese per Shqiperine ka shkaktuar jo pak reagime ne opinionin publik.

gazetari dhe analisti i njohur nga Kosova, Milaim Zeka shkruan ne faqen e tijn se nuk eshte e nevojshme qe Meta te vdese per Shqiperine, por eshte e nevojshme qe ai te mos vjedhe djersen e shqiptareve.
Per Shqiperine nuk ka nevoje me vdeke, po ka nevoje mos me vjedhe djersen e shqiptareve.
Hajde ma thoni se cili politikan nuk ka vjedhur, dhe nuk eshte pasuruar me parat e taksapaguesve te qytetareve shqipetar?
Ne gishta i numeron!
Betimi do duhej te ishte: -Jam gati mos me vjedhe Shqiperine!