Mike Tyson dha përgjigje direkte dhe befasuese kur pyetet nëse do të mund ta mposhte Muhammad Alin (VIDEO)

Përgjigja brilante e Tysonit kur pyetet nëse do të fitonte në meçin me Muhammad Alin

Baby Shop Charli

Nuk ka dyshim se Mike Tyson është një prej boksierëve më të frikshëm të të gjitha kohëve, raporton Periskopi.

Sidoqoftë, “njeriu më i tmerrshëm në planet” ka thënë se nuk do të mund ta mposhte Muhammad Alin në kohën e tij më të mirë, raporton Periskopi.

Kjo pyetje ka qenë pjesë e diskutimeve në botën e boksit për një kohë të gjatë; kush do të fitonte meçin mes Tyson dhe Ali?

Fatkeqësisht, fansat e boksit kurrë nuk do ta din përgjigjen pasi dyshja boksoi në epoka të ndryshme.

Duke folur për “This is 50” në vitin 2012, Mike shpjegoi pse askush nuk do të mund ta ndalte Alin në kohën e tij më të mirë.

Tyson tha: “Nuk ka njeri si ai.

“Gjithçka që kemi ne, ai i tejkalon.

“Askush nuk e mposht Alin, nuk ka të bëjë me muskujt, nuk ka të bëjë me koncentrimin, ka të bëjë me të.

“Nuk mund ta mposht atë njeri, dreqin jo (qesh).”

Restorant Burimi  3- Vertok
Sigma Doors