Mijëra qytetarë me lot në sy në varrezat e qytetit në Prishtinë, po i jepet lamtumira e fundit legjendës Fadil Vokrri

Futbollisti më i madh i të gjitha kohërave, Fadil Vokrri ka ndërruar jetë në mëngjesin e ditës së shtunë.

Pas homazheve dhe mbledhjes komerative në Kuvendin e Kosovës, Vokrri është duke u bartur drejt banesës së fundit.

Në varrezat e qytetit në Prishtinë në lagjen Dragodan, janë mbledhur mijëra qytetarë nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia dhe mbarë Evropa.

Me lot në sy është duke iu dhënë lamtumira e fundit kryetarit të deritanishëm të Federatës së Futbollit të Kosovës.

Baby Boo