Migjen Kelmendi thotë se mbështetësit e Vetëvendosjes po ia dëshirojnë vde*kjen Isa Mustafës

Migjen Kelmendi nga PDK-ja ka kritikuar të gjithë ata komentues që po ia urojnë vd*ekjen kryetari të LDK-së Isa Mustafa, pas infektimit të tij me koronavirus.

Baby Boo

Madje, ai po thotë se këtë po e bëjnë mbështetësit e Vetëvendosjes, parti të cilën e cilëson si ultrana*cionaliste, që nuk po dinë ta bëjnë dallimin mes politikës dhe vde*kjes.

Statusi i plotë:

Me ja deshirue dikuj vde*kjen…

Kjo s’asht asgja tjeter pos impo*tence, paaf*tesi dhe pamu*ndesi qe rivalin politik me e mposht – politikisht!
Biles, kjo kapercen politiken, ketu kemi pune me njerezoren, njerezillakun…por edhe me liges*ine njerezore.

Me ja dashte disf*aten, mundet me u kuptue, por vdek*jen(sic!).

Te partite ultranac*ionaliste, si Vetevendosje, Disfa*ta dhe Vde*kja jane njisoj semantikisht. Vetevendosje nuk e ka aftesine me e ba dallimin!
Viva la muerte!

#VETEVENDOSJE #AlbinKurti