Mes të pla*gosurve nga tërmeti edhe një 14 vjeçar shqiptar

Mes të pla*gosurve nga tër*meti i shkallës 7, që ra sot në Detin e Egje, dhe goditi kryesisht qytetin e Izmir në Turqi, si dhe ishullin grek Samos, raportohet se është edhe një 14 vjeçar shqiptar.
Bëhet fjalë për djalin me inicialet E.M nga Lezha, i cili ka pësuar go*ditje në kokë, ka një krah të thyer dhe ka marrë dë*mtime në këmbë.

Baby Boo

Mësohet se ai është transportuar me helikopter drejt Athinës për të marrë ndihmë mjekësore më të specializuar, pas lëndimeve.
Ndërkohë nga të*rmeti i fuqishëm kanë humbur jetën deri më tani 19 persona.
Mes tyre edhe fëmijë, ndërsa të pla*gosur janë më shumë se 700 njerëz, rreth 600 prej të cilëve në Turqi. Ekipet e shpëtimit po kërkojnë nën rrë*noja.