Memet në rrjetet sociale “masakrojnë” Messin dhe Ronaldon (foto)


Ditën e djeshme dy lojtarët më të mirë të botës, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo i thanë lamtumirën botërorit të Rusisë.

Këto dy eleminimi janë bërë “kryefjala” e mediave së fundmi por jo vetëm, pasi në rrjetet sociale po bëhet “nami” me foto montazhet e dy lojtarëve.

Të ashtuquajturat meme po “maskarojnë” Messin dhe Ronaldon për këtë eleminim të parakohshëm.

Ironia dhe talljet me dy yjet e futbollit botëror nuk ka pasur kufij.

Por në ndryshim nga herët e tjera, duket se largimi në të njëjtën kohë i kombëtareve të dy futbollistëve, ka bërë bashkë edhe tifozët.

Në fotogaleri mund të shihni disa nga “memet” më interesante mbi dy futbollistët.

Baby Boo