Mediat serbe: Policia e Kosovës ka rrahur kryetarin e Nishit, Darko Bulatović

Sipas informatave jozyrtare nga disa burime Bulatoviq u sulmua në Kosovë, nga policët e Kosovës, raporton “Novosti”.

Baby Boo

Drejtori KC Radovanoviç konfirmoi se Bulatoviq ka marrë ndihmë mjekësore në Qendrën Mjekësore, dhe sipas burime të shumta mësohet se incidenti në të cilin është lenduar kryetari i Nishit, u zhvillua gjatë vizitës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Kosovë.

Kryetari i komunës së Nishit, Darko Bulatoviç, u sulmua fizikisht në Kosovë. Ai thuhet se ka pranuar ndihmën  mjekësore në Qendrën Klinike në Nish.

Çfarë ndodhi saktësisht dhe çfarë lëndimesh janë, tani për tani nuk ka informata zyrtare.