Mediat ruse tallen me Presidentin Makron

Presidenti francez Emanuel Macron ka vizituar një shkollë në Paris në fillim të vitit të ri shkolloar. Por ky nuk është lajmi, shkruajnë mediat ruse. Fotografitë që janë bërë në këtë shkollë, tregojnë se presidenti Macron ishte ulur afër një nxënësi që mbante një fanellë të Kupës së Botës të mbajtur në Rusi.

Duke u tallur në llogari të shtetit francez, të cilët kanë refuzuar të akreditojnë gazetarët e Sputnikut dhe Russia Today, mediat ruse shkruajnë se ‘agjentët franvezë janë kapur bashkë me agjentët rusë në shkollë’./Pacensure

Baby Boo