Mediat nxjerrin FOTO/ I shtrirë dhe i vdekur, a është ky Kim Jong Un?

Ka shumë pikëpyetje rreth Kim Jong Un, liderit të Koresë së Veriut. Shumë media botërore po aludojnë se ai ka vdekur pas një operacioni në zemër, por ende nuk ka një konfirmim zyrtar.

Baby Boo

Por fotoja që do të shihni mëposhtë shton më shumë hipotezat. “La Stampa” ka publikuar në një artikujve të saj një foto ku shfaqet një person i vdekur, i cili ngjason shumë me Kim Jong un.

“La Stampa” shkruan se fotoja nuk është e verifikuar, dhe se ekziston mundësia që të jetë një person mjaft i ngjashëm me liderin korean.

““Kim Jong Un ka vdekur”. Kjo është ajo që do të tregonte një imazh që po qarkullon në disa media aziatike, të cilën La Stampa nuk ka pasur mundësinë ta verifikojë drejtpërdrejt. Trupi i pajetë i një njeriu, i cili duket se është udhëheqësi i ri, shihet i shtrirë dhe mbuluar nga një leckë e kuqe dhe me sytë e tij të mbyllur,”– shkruan “La Stampa”.