Me sa shqiptarë luan Zvicra kundër suedezëve?


I madh dhe i vogël e presin me padurim ballafaqimin Suedi – Zvicër. Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Blerim Xhemaili e Valon Behrami paraqiten standardë. Ndërkaq, Behrami ka shiritin e kapiteni, si risi në sulm është edhe kroati Josip Drmiç.

Stadiumi St. Petersburg.

Gjyqtar: D. Skomina (Sllovenia).

Suedia: Olsen, Lustig, Lindelof, Granqvist, Augustinsson, Claesson, Svensson, Ekdal, Forsberg, Berg dhe Toivonen.

Zvicra: Sommer, Lang, Djourou, Akanji, Rodriguez, Behrami, Xhaka, Shaqiri, Xhemaili, Zuber dhe Drmiç.