Më në fund reagon Milaim Zeka, tregon se cilët policë e dorëzuan incizimin dhe cili është veprimi i Limajt

Deputeti i përfshirë në përgjimet që qarkulluan sot, Milaim Zeka, e që përmendet edhe emri i Fatmir Limajt në një afer korruptive, ka reaguar duke e “sulmuar” bashkëbiseduesin e tij, Ilir Krasniqi.

Zeka thotë se Ilir Krasniqi është njeriu i cili ka marrë në qafë dhjetëra familje shqiptare, ndërsa thotë se Fatmir Limaj është duke inicuar padinë.

Postimi i plotë:

Shikoni se si e demanton i paftyri veteveten

Ilir Krasniqi, njeriu i cili ka marre ne qafe dhjetera familje shqipetare, se gjoja do ua rregulloje vizat e punes ne Gjermani, sonte e ka demantuar veten, permes nje shkrimi. Ai, perpos qe ka mashtruar dhjetera familje, ka futur ne lojen e krimit dhe te mashtrimit edhe gruan e tij, si dhe nje avokat gjerman.

Sonte u publiku ne Insajder, nga ana e Aleksander Lumezit, dhe policeve Nazim Sahiti, Avni Namani dhe Ejup Isufi, nje inçizim, i cili nuk do duhej te publikohej. Ama argati i Kadri Veselit, Vehbi Kajtazi, i cili e ka kumbar te djalit Aleksander Lumezin ( e kete djale gjithmone ka mohu), u fut ne trekendeshin e policise dhe prokurorise, jo per diçka tjeter, por vetem per te thene: po, edhe Milaim Zeka eshte njesoj si keta! Edhe ai eshte hajn, mashtrues, e çka jo? Po ky inçizim eshte i vjeter, ama 100 perqind i sakt. Prokurorise dhe hetueseve ua kam dorezuar sot brutomaterialin e inçizuar ne studio, te bere nga dy kameraman, ku Ilir Krasniqi e ka pohuar se gjoja Fatmir Lima ia ka kerkuar 3 milion euro per ndertimin e nje fabrike.
Tani qe Zoti Lima eshte duke pergaditur padi, ja se çfare shkruan ky mashtrues, i cili, sebashku me nje person nga Deçani, poashtu e intervistuar nga policia, e kane furnizuar portalin e nxitjes te nje lufte civile ne Kosove.
Kadri Veseli, i cili e ka krijuar kete portal per raketimin e bizneseve, njeriu i cili ia punesoi gruan e Vehbi Kajtazit ne Banken Qenderore, po mendon qe te rinjte e Kosoves i hane keto kapalla.

Me dite ju se deri ku shkon poshtersia e ketyre njerezeve, lexojeni demantin qe ja bane vetevetes, Ilir Krasniqi. Kete pune e ka ba nga presioni i padroneve te tij.

Harrova me theksu, se kete portalin sllavofil te Vehbi Kajtazit e Parim pleshtit, i mbajne gjalle edhe paret e do ministrave dhe personave te Nismes, dhe AAK se te Ramush Haradinajt…

Marre! Marre! Po ndoshta nuk kane qare…

Lexojeni tash Ilirin

Baby Boo