Me çorape të mbushura me 40 mijë paund…. policia çon në burg nënë e bir nga Shqipërias

Po tentonin të kalonin jashtë territorit të Anglisë një sasi prej 40 mijë paundësh, por shumë shpejt u arrestuan nga policia.

Kjo është historia e një 57 vjeçareje dhe djalit të saj 24 vjeçar, të dy me origjinë nga Shqipëria.

Suzana Sokoli dhe Xhino Mata u arrestuan teksa po udhëtonin në një makinë të tipit Volkswagen. Kontrolli policor arriti të gjente në makinë në trupin e gruas, e cila i kishte fshehur në dy palë çorape të lidhura pas trupit.

Media lokale ka bërë të ditur këtë të mërkurë se dy shqiptarët janë dënuar me burg me nga 3 vite secili.

Baby Boo