Më 8 Qershosh Florian Marku ndeshet në kryeqytet, kundershtari një Serb, “do e mund Florianin”


Me 8 Qershor 2018 Kampioni Florian Marku do te ndeshet ne Tirane ne “Pallatin e sportit Asllan Rusi” ne nje ndeshje ku pritet te jete madheshtore.

Ndeshja do te jete kundra nje kundershtari me kombesi serbe Sladan Dragisic. Ky i fundit ka deklaruar qe do te vije per te befasuar kryeqytetin.

Por ne nje prononcim per shqiperiaime.info luani jone eshte shprehur qe ka 7 vite pa humbur dhe as qe e mendon humbjen nga serbi. Madje i thote atij qe te mos ik nga ringu

Ndeshja pritet te jete nje nga me historiket per Markun pasi eshte hera e pare qe ai ndeshet ne vendin meme dhe per kete eshte tejet i emocionuar.

Biletat per ndeshjen tashme jane ne shitje ku pervec kontakteve te meposhtme mund ti siguroni edhe online ne http://109.69.4.134/biglietteria/listaEventiPub.do

I pamposhtur deri tani Marku do te kerkoje te korre nje tjeter fitore e cila shihet si nje hap me afer kalimit te tij ne federaten UFC.

SHQIPERIA IME eshte nje nder mbeshtetesit kryesor te ketij eventi duke kujtuar edhe mbeshtetjen e pa ndalshme te Kampionit qe ne fillimet e tij.

Ndeshja do te transmetohet live stream ne shqiperia ime gjithashtu edhe ne kanalind Super Sport te digitalb.

Me organizimin e kesaj ndeshje Marku shprehet se eshte marre Kristian Boci te cilin nuk harron ta falenderoje, ai nuk ka harruar te falenderoje edhe stafin tone.

Mysafir ne kete mbremje pritet te jene shume figura nder te cilat edhe Noizy.