Mblidhet Këshilli i Përgjithshëm i BDI-së, pritet konfirmim për Pendarovskin si kandidat i koalicionit qeveritar

Krytari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka thirrur që sot të mblidhet Këshilli i Përgjithshëm i partisë.

Baby Boo

Mbledhja pritet të nisë në mesditë në selinë e BDI-së në Tetovë, ndërsa tema e parë që do të diskutohet janë zgjedhjet presidenciale. Me këtë pritet që të shqyrtohet dhe konfirmohet mbështetja e BDI-së për Stevo Pendarovskin si kandidat i përbashët i koalicionit qeverisës