Mblidhen paratë për Xhakën e Shaqirin, reagon edhe Edi Rama


Të gjithë u entuziazmuam nga golat e shqiptarëve të Zvicrës në ndeshjen përballë Serbisë. Akoma dhe më emocionuese ka qenë mënyra e tyre e festimit të golit me shqiponjë veprim i cili i kushtoi Xhakës dhe Shaqirit 25 mije franga zvicerane.

Por filloi dhe një nismë për të mbledhur të gjitha paratë nga shqiptarët në mënyrë që të paguhej dënimi që kishte dhënë FIFA. Ka qenë kryeministri i Shqipërisë Edi Rama i cili ka bërë një postim në rrjetin social “Facebook” ku thotë se “U kry”, të lë të nënkuptosh se paratë janë mbledhur.