Mbi 465.000 persona nënshkruajnë peticionin për dënim të Ramosit

Peticioni me të cilin kërkohet nga FIFA dhe UEFA të dënojnë futbollistin e Real Madridit, Sergio Ramos, nga shkaku i dëmtimit të cilin ia shkaktoi lojtarit të Liverpoolit, Mohamed Salah, deri më sot është nënshkruar nga 465.646 persona, raporton Anadolu Agency (AA).

Baby Boo

Peticioni në faqen Change.org, është publikuar me titull: “UEFA dhe FIFA do të duhet t’i shqiptojnë një dënim Sergio Ramosit, nga shkaku se qëllimisht dëmtoi Mohamed Salahun”.

Qëllimi është grumbullimi i 500.000 nënshkrimeve, ndërkohë që në përshkrimin e peticionit thuhet se futbollisti spanjoll, në ndeshjen finale të Ligës së Kampionëve ku u dëmtua Salah, nuk shfaqi sjellje fair-play.

Kjo është arsyeja përse kërkohet që UEFA dhe FIFA të dënojnë Ramosin.

Sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah, u detyrua të braktisë fushën e blertë në minutën e 31-të, të finales së Ligës së Kampionëve, nga shkaku i një dëmtimi në shpatull në një duel me Sergio Ramosin.