Mbi 170 mijë njerëz të vdekur nga koronavirusi

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi në mbarë botën deri më tani ka shkuar në mbi 170 mijë njerëz.Mbi 2.4 milionë persona në botë janë të infektuar, kurse më shumë se 652 mijë prej tyre tashmë janë shëruar dhe janë liruar nga spitalet, shkruan rtv21.tv.

Baby Boo

ShBA është vendi i cila ka më së shumti të prekur nga ky virus me 792 mijë e 913 raste dhe 42 mijë e 517 të vdekur. Pastaj, Spanja me mbi 200 mijë të infektuar ku prej tyre kanë ndërruar jetë mbi 20 mijë. Ndërsa, Italia ka konfirmuar 181 mije e 228 raste me Covid-19 dhe mbi 24 mijë vdekje.

Aktualisht, të infektuar nga koronavirusi vazhdojnë të jenë mbi 1.6 milion persona. Ku prej tyre 57 mijë e 355 janë në gjendje kritike.