Mas: Maqedonia meriton perspektivë evropiane

Ministri i Jashtëm gjerman, Mas i ndodhur për vizitë në Shkup, ka theksuar se Maqedonia meriton perspektivë evropiane dhe se referendumi i 30 shtatorit është shumë i rëndësishëm për qytetarët. Shefi i diplomacisë gjermane sot dhe nesër është për vizitë zyrtare në Republikën e  Maqedonisë me ftesë të ministrit Dimitrov. Mas po kthen vizitën në Maqedoni, pas takimit të qershorit me ministrin Dimitrov në Berlin dhe vetëm 10 ditë pas vizitës historike të kancelares gjermane Angela Merkel më 8 shtator.

Baby Boo Tinex

Publiée par Alsat sur Mardi 18 septembre 2018

Restorant Lumare