Maqedonia e Veriut arrin shifrën më të lartë të të infektuarve që nga fillimi i pandemisë


Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka njoftuar sot 24 viktima nga COVID-19 dhe 1.299 të infektuar, shifër kjo më e larta që nga fillimi i vitit.

Raporti i ministrisë i referohet testimit të 5.057 mostrave në 24 orët e fundit.

Numri i personave që po trajtohen në spitale ka arritur 1.289 ndërsa ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka bërë të ditur se Komisioni i Sëmundjeve Infektive do të shqyrtojë t