Maqedoni/ Treni go*det për vd*ekje 21 vjeçarin

Një tren që qarkullonte në relacionin Gjevgjeli – Shkup, rreth orës 11:40 në Veles, para urës”Gemizhii” përplasi për vdekje një djalë 21 vjeçar.
21 vjeçari u dërguar në Spital, por mjeku Vasilka Panovska Pop Stefanova vetëm se konstatoi vdekjen e tij.

Baby Boo

Sipas informacioneve fillestare nga dëshmitarët okularë, 21 vjeçari ishte hedhur para trenidt duke i marrë jetën vetes
Për shkak të aksidentit, trafiku në qytet ishte i bllokur për shkak se treni kishte bllokuar kalimin te ura e re, njoftuan nga Policia e Velesit.
Ekipet nga Polocia e Velesit dhe Prokurori Publike dolën në terren dhe punojnë në zbardhjen e rastit. Trupi i 21 vjeçarit është dërguar për obduksion.