Mancini për Shaqirin: Është njëri nga më të mirët në Evropë

Soccer Football - Premier League - Liverpool v Southampton - Anfield, Liverpool, Britain - September 22, 2018 Liverpool's Xherdan Shaqiri celebrates after Southampton's Wesley Hoedt scores an own goal and the first for Liverpool Action Images via Reuters/Lee Smith EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or "live" services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications. Please contact your account representative for further details.

Pas fitores ndaj Turqisë, Italia nesër do të ballafaqohet me Zvicrën në kuadër të Grupit A.Në prag të kësaj ndeshjeje, trajneri i Italisë ka folur në një konferencë për media ku e ka vlerësuar lartë ekipin zviceran, por që kishte edhe fjalë të mëdha për mesfushorin kosovar Xherdan Shaqiri.

Baby Boo

“Xherdani për mua është një lojtar i shkëlqyeshëm, ai në Inter bëri atë që duhej të bënte, për fat të keq Interi ishte në ndërtim e sipër dhe ai erdhi nga Bayern Mynih në atë kohë. Por për mua po flasim për një nga mesfushorët më të mirë në Evropë”, tha Mancini.
Roberto Mancini dhe Xherdan Shaqiri kishin bashkëpunuar te Interi në vitin 2015.