Makina shpërthen në ecje, shoferi dëmton gjymtyrët


jë 48-vjeçar ka pësuar dëmtime të rënda në gjymtyrë, pasi makina ku ai udhëtonte ka shpërthyer në flakë ndërsa ishte në ecje.

Ngjarja ndodhi rreth orës 16:35 në hyrje të qytetit të Vlorës. Policia njofton se pranë një karburanti ka shpërthyer në ecje automjeti i markës Benz.

Sipas hetimeve paraprake, kemi të bëjmë me vendosjen e një lënde shpërthyese, e cila është vendosur në pjesën e pasme të automjetit

Si pasojë e shpërthimit ka mbetur i dëmtuar shoferi me inicialet A.A, 48, vjeç.

Ai ka marrë dëmtime pasi nuk mundi të dilte në kohë nga automjeti që shpërtheu në flakë, dhe aktualisht ndodhet në sallën e reanimacionit të Spitalit Rajonal Vlorë.

“Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje duke kryer hetimet në lidhje me zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave. Vazhdojnë hetimet për dokumentimin e plotë të ngjarjes”, thotë policia e Vlorës në një njoftim paraprak për ngjarjen.

Baby Boo