Makina futet mes trumës, disa të vdekur e dhjetra të plagosur (PAJME TË RËNDA)

Një makinë është futur mes turmës së kalimtarëve në Kinë duke përplasur për vdekje disa prej tyre.

Paraprakisht raportohet se dhjetra të tjerë kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur në sheshin “Hengyang”, në provincën Hunan. Në videon e shpërndarë në rrjetet sociale duken njerëz të shtrirë përtokë dhe të tjerë që kërkojnë ndihmë.

Dinamika e ngjarjes është ende e paqartë.

Video, KUJDES! Pamje të rënda:

Baby Boo