fbpx

Lushtaku për ftesën në Hagë: Më kish ardh keq nëse nuk më kishin thirr

Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sami Lushtaku në mëngjesin e sotëm është nisur drejtë Hagës me ftesë të Gjykatës Speciale.

Lushtaku tha se nuk e di se në çfarë cilësie do të intervistohet nga prokurorët e Gjykatës Speciale në Hagë.

“Nuk e di në çfarë cilësie do të intervistohem pres të dijë kur të shkojë me të 16”

“E kam prit ftesën më kish ardh keq nëse nuk më kishin thirr”, tha Lushaku para medieve.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.