LIVE Kosovë – Ishujt Faroe, Dardanët nderojnë Fadil Vokrrin (VIDEO)

Në prag të ndeshjes me Ishujt Faroe, Përfaqësuesja e Kosovës ka gati 11 lojtarët titullar të kësaj mbrëmje. Me një modul 4-2-3-1, trajneri Shaland ka rreshtuar të tijët kun ë portë qendron kapiteni Ujakni, në mbrojtje Aliti-Rrahmani-Vojvoda dhe Kololli. Përpara tyre dyshja Shala dhe kryeziu. Në ndihmë të sulmit treshja bombastike Avdiaj-Rashica dhe Zeneli ndërsa I vëtëm përpara portës kundërshtare qendron veteran Nuhiu, percjell Fakte.

Vëmendja maksimale ishte përqendruar nga sulmuesi i Verder Bremen, Milot Rashica. Ky ifundit ka fituar një vend titullar të marr me “dhunë” pas pakënaqësive në ndeshjen e fundit ndaj trajnerit Shaland i cili e la në stola duke i marr vendin Edon Zhegrova. Ndeshja do të luhet në stadiumin e ri “Fadil Vokrri”. Një ndeshje zyrtare në shtëpi me një stadium të tejmbushur./Shqipëria.ch/

1Ujkani (GK)(C)
3Aliti
5Shala
6Kryeziu
7Rashica
8Avdijaj
10Zeneli
13Rrahmani
15Vojvoda
17Kololli
21Nuhiu
9′ Super koreografi nga ana e tifozerisë së Kosovës kushtuar legjendës së futbollit venda, FADIL VOKRRI.

20:45 1′ Starton takimi me Kosovës dhe Ishujve Faroe. Topi parë për miqtë

20:05 Armend Dallku në një intervistë me Super Sport: Më në fund po kthemi të luajmë në shtëpi pas gjithë atyre ndeshjeve të luajtura jashtë (në Shkodër) formacioni është i mire dhe shpresojë fitore.Dallku do të jetë në komentim.

20:00 Lojtarët zbresin nga autobuzi. Gati stërvitja e nxhehmjes para nisjes së takimit.

Baby Boo