Letër nga Ibin Emshiu


Nga Ibin Emshiu
Njoftim!!!
Un jam ibin emshiu nga fshati sinican jam i tronditur nga tragjedia ne tetov edhe me shum sepse kam ndodh aty mir po per disa mediume qe nxjerin fjal tkota me vjen keq sepse ka pat disa fjal jo reale qe kan folur ne emer tem un jam nje mergimtar i thjesht nje person i thjesht un skam hajr nga politika dhe as jam politikan perveq se dua ne vendlindjen time kur te vi te jem i sigurt dhe i mirpritur nuk dua te jem i shfrytezuar si MARIONET POLITIK sepse un dergova babin dhe vllaun per sherim por nuk u kthyen mo…

-per kerce*nimet
Policia ka qen ne shtepin time edhe ja kam than te verteten dhe skam deshmi sepse me kan lan leter edhe 2 komente ne deklarat live mir po se per qfar qellimesh se di..
-rryshfeti

Te njejten gje e kam treguar policis sepse un pyeta ne spital aka dikush tem ndihmon than smundena anej knej kur thash se de paguaj ka 1000denar ater pranuan edhe ca infuzione e barna kam ble vet i kam llogarit fiscale edhe kte gje se di ku esht faji im….
-pakujdesia spitalit
Po ajo ka qen si pika par pa sisteme kunder zjarrit si pika dit skishte as bombola si pika 3 dera alternative ishte e mbyllet etj….

Kte leter e shkruaj sepse jo se frigohena sepse frig kam veq zotin dhe skam ma cka te humbi pasi humba vllaun 28 vjecar dhe baban shtyllen e shtepish 56vjecar ndoshta ne momente te veshtira nuk peshohen fjalet mir po un kam drejt me fol me kerku drejtesi nga shteti i maqedonis se veriut nga gjitha istitucionet u bej apel tgjith shqiptarve se me dat 17/09/21 te grumbullohemi ne sheshin e tetoves per rastin e 14 kufo*mave se ato jan djeg dhe nuk esht vdekje natural kshtu se duet en te meret pergjithsi drejtsi sepse ekspertet gjerman i thirim me bo ekspertizem mir po duet edhe punen ta bejm deri ne fund si gjermanet domethan me pat pergjithsi drejtsi sepse tragjedit ndodhin ne te gjitha shtetet e botes po ka pergjegjesi…..ju uroj qe allahu mos e sprovoft askend me dhimbjet e mia nese me ndodh nga ky moment dicka i vetmi qe kam ngel ater pergjegjesi ka shteti…
Ju lutemi shperndajeni