Lëkundje të ndjeshme tërmeti në Shqipëri me magnitutë 4.1 ballë, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e kësaj të marte në vendin tonë.
Raportohet se lëkundjet janë ndjerë në disa qytet, teksa epiqendra dyshohet në Adriatik, pranë Lezhës.

Baby Boo

Sipas Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti  ka qenë me magnitutë 4.1 shkallë i shkallës rihter dhe është ndjerë shumë nga qytetarët në Lezhë.