Largohet Iniesta, kjo është letra e tij (FOTO)


Nëpërmjet një letre drejtuar Spanjës, mesfushori 34-vjeçar, Andres Iniesta, është shprehur i lumtur për vitet që ka kaluar duke mbrojtur fanellën e kësaj kombëtareje dhe e ka quajtur atë si kurorëzimin e ëndrrës së fëmijërisë.“Kam 14 vite që kam veshur fanellën e Spanjës dhe kur nuk kam për t’i harruar këto momente. Kjo ishte ëndrra e jetës time, të mbroja ngjyrat e kombit që unë përfaqësojë. Ishte vërtet e veçantë, nuk ishte vetëm një ëndërr, por edhe përgjegjësi. Unë kam bërë më të mirën për t’i bërë njerëzit krenar dhe mendoj se kam qenë me fat, që isha pjesë e sezonit ku Spanja fitoi Kupën e Botës. Kemi bërë arritje të mëdha, ato të cilat i kemi ëndrra që fëmijë. Faleminderit për ndihmën që më kemi dhënë pasi më keni bërë një lojtar më të mirë. Ishte një nderim të isha këto vite me ju”, ka shkruar Iniesta

Baby Boo