Lajmi i Fundit / Filipçe shkarkon drejtoreshën e prekur nga korona virusi, tetë persona po testohen, 78 në izolim shtëpiak (VIDEO)

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe pak minuta më parë ka deklaruar se tetë persona janë duke u testuar për koronavirus.

Baby Boo

Filipçe tha se njëri nga pacientët ka ardhur nga Bullgaria ku edhe i ka ndjerë simptomat e më pas ka është drejtuar në Klinikën Infektive për teste.

Filipçe njoftoi se menjëher pas zgjedhjev do të shqyrton mundësinë e shkarkimit të drejtoreshës së Klinikës së Dermatologjisë.

Filipçe gjithashtu njoftoi se 64 mjek dhe 12 pacient dhe 2 anëtarë nga familja e drejtoreshës të cilët kanë pasur kontakte me të janë në izolim shtëpiak.