”Ky është thelbi” Mickoski e ka përsëritur më shumë se 10 herë gjatë debatit! (Video)


Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski pati debat me kryeministrin e Maqedonisë, Zoran Zaev ditën e mërkurë (23.05) në Televizionin shtetëror të Maqedonië.

Mickoski në këtë debat ”Ky është thelbi” e ka përmendur më shumë se 10 herë dhe kjo ka ngjallur reagim tek shikuesit edhe pastaj tek përdoruesit e Tëitterit duke e tallur kryetarin e ri të OBRM-PDUKM-së.

Që të dy kanë diskutuar për tema në lidhje me ekonominë, bisedimet për emrin, reformat në vend, administratën publike dhe e ardhmja e vendit.

Në përgjithësi, Mickoski është dëgjuar edhe të thotë shumë herë ”Zotëri Zaev, zotëri Zaev”. /Telegrafi/

Baby Boo