Ky është moti për sot


Paradite moti në vendin tonë do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Nga fundi i ditës dhe gjatë natës do të ketë reshje të shiut kryesisht në pjesët perëndimore.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 7 deri 15, ndërsa ajo maksimale prej 22 deri 29 gradë Celsius. UV=7.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm. Temperatura minimale do të jetë rreth 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri 26 gradë Celsius.

Baby Boo