Ky është i riu që vdiq në Gjakovë: Hipi me shokë për të pirë cigare, ra nga kati i gjashtë


Denis Ballkani ka humbur jetën tragjikisht mbrëmë në Gjakovë.
Ballkani, 16 vjeçar, ka rënë nga një ndërtesë pak para mesnatës, në vendin e ndarë për ashensor.
Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjakovës, Nysret Gjurkaj ka thënë për Gazetën Online “Reporteri.net” se 16-vjeçari ka rënë nga kati i gjashtë i objektit.

Gjurkaj tregon se si ndodhi e gjitha.
“Datë 15.07.2021, para mesnate, në rrugën ‘Ali Pashë Tepelena’ -Gjakovë, viktima e moshës 16 vjeçar së bashku me dy shokë kishin hipur në një objekt gjashtë (6) kate i cili ishte ne ndërtim e sipër për te konsumuar cigare. Objekti ishte i pasiguruar, pa rrethoja të shkallëve dhe në një moment viktima nga kati më i lartë ka rënë në hapësirën që ishte e dedikuar për ashensor, ku fillimisht viktima kishte pësuar lëndime të rënda trupore më pastaj i njëjti është dërguar me ane te ndihmës se shpejte ne emergjencën e spitalit “Isa Grezda”-Gjakovë ku rreth orës 00:30 ka ndërruar jetë. Rastit ju kane përgjigjur te gjitha njësitë relevante policore dhe Prokurori i Shtetit dhe me urdhër te tij trupi i pa jete dërgohet ne obduksion. Rreth orës 03:00 kane arritur ekipi i mjekësisë ligjore ku e kanë marrë trupin e pajete dhe janë nisur ne drejtim te institutin e mjekësisë ligjore. Rasti në vijimësi te hetimeve”, tha ai.

I riu po ndiqte ëndrrën e tij për të qenë futbollist. Ai ishte pjesë e skuadrës KF Gjakova.
Pikërisht në ditën e sotme, Denisi i ndjerë pritet të bashkohej me pjesën tjetër të skuadrës në një turne që po mbahet në Durrës.