Ky është i ftuari i radhës i Speciales

I mbijetuari i mas*akrës në Bur*gun e Dubravës Visar Ballovci është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale.

Baby Boo

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Ballovci përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ku ka njoftuar se është ftuar në cilësinë e dëshmitarit.

“Më lejoni të ju njoftoij se kam mar ftes nga Gjykata e Hagës që të paraqitem me datën 12.10.2020 në cilësinë e dëshmitarit. Atje do të dëshmojë për sakrificën e popullit tonë për vuajtjet e mia dhe shokëve të vr*arë e mas*akruar në bu*rgun e Dubraves do të dëshmojë se lu*fta Çlirimtare ishte më e pastër se loti dhe që kr*imet i shkaktoi Serbia në pragun e shtëpis tone” ka shkruar Ballovci.

Familjar, miq, dhe shokë të nderuar.Më lejoni të ju njoftoij se kam mar ftes nga Gjykata e Hagës që të paraqitem me…

Gepostet von Visar Ballovci am Montag, 28. September 2020