Ky është 19 vjeçari që vdiq sot në Studenqan


Valmir Beqaj, 19-vjeçar nga fshati Studenqan i Suharekës ka vdekur sot si pasojë e pl*agës nga ar*ma e zja*rrit..
Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj.
Osmanollaj ka treguar se rasti po cilësohet si “vdekje e dyshimtë”, pasi në shtëpinë e vik*timës është gjetur një armë e llojit AK-47.

“Sot në orën 12:42 Emergjenca në Suharekë ka informuar se vik*tima V. B i lindur në vitin 2001, ka shkuar pa shenja jete si pasojë e pla*gës nga arma e zj8arrit”, ka thënë Osmanollaj.
“Rasti është cilësuar si vdekje e dyshimte pasi në shtëpinë e viktimës është gjetur një armë e gjatë e tipit AK47. Nuk dihen shkaqet dhe motivi i rastit. Njësitë relevante së bashku me Prokurorin e Shtetit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe po zhvillojnë hetimet kriminalistike. Trupi i pajetë me urdhër të prokurorit dërgohet në IML për obduksion”, ka deklaruar Osmanollaj.
Lajmin për vdekjen e tij e kanë shpërndarë në rrjete sociale edhe familjarët dhe shokët e të ndjerit.

Baby Boo