Kush është Mario, malazezi i tmerrshëm që u arrestua mbrëmë në mes të Prishtinës

Policia e Kosovës ka vënë në pranga dy shtetas të Malit të Zi, të kërkuar përmes INTERPOL-it për vepra të ndryshme penale.

Baby Boo

Sipas “Fosmedia.me”, në këtë operacion Policia e Kosovës ka arrestuar M.M. nga Podgorica, i cili bashkë me I.M. dhe V.V. dyshohen për kryerjen e veprës penale – vrasje e rëndë.

Fjala është për vrasjen e Radomir Gjurikoviqit më 10 tetor 2016 në Cetinjë. Gjatë arrestimit të M.M. është kapur edhe Gj.P., i cili ishte arratisur nga një spital, ndërkohë që ishte duke vuajtur një dënim me burg për veprat penale të rrëmbimit e zhvatjes. Mediumi malazez raporton se aksioni i Policisë së Kosovës është kryer në bashkëpunim me Policinë e Malit të Zi.

I arrestuar është Mario Milosheviq i cili u ndalua pas urdhërarrestit të INTERPOL-it në Kosovë pas hetimeve të gjera dhe koordinimit me policinë rajonale!

Ai ishte, sipas të dhënave nga Administrata e Policisë, i armatosur gjatë arrestimit, dhe ishte në shoqërinë e Niksicanin Paviqeviq, i cili u dënua me pesë vjet e shtatë muaj për veprën penale të rrëmbimit dhe grabitje, dhe qëndroi në psikiatri në Kotor. 

Paviceviq iku nga spitali më 3 korrik të këtij viti. Gjatë arrestimit të tij, ai kishte dokumente personale që përmbanin emrin e tij të parë.

Mediat raportuar më parë se Millosheviqi është i fshehur në Serbi, dhe në mars të këtij viti përsëri e gjeti veten në qendër të vëmendjes, kur një bombë u hodh në një dyqan optik, e cila është në pronësi të familjes së tij.

Ai është ish-karateist, por ai është shumë më i njohur për rolin e tij në botën kriminale. Millosheviqi ishte kërkuar nga policia për vrasjen e Radomir Gjuriçoviqit, i cili u likuidua në tetor 2016.

Mediat malazeze shkruan më parë se Millosheviq ishte në territorin e Serbisë, por kjo nuk është provuar kurrë. Hetuesit po kërkojnë gjithashtu për Cetinje Vukan Vujaçiq dhe Igor Mashanoviq.

Millosheviq u dënua më parë me gjashtë vjet burg për vrasjen e Andrija Mijoviq më 29 qershor 2002 në Budva. Kjo ngjarje u parapri nga një luftë dhe pas daljes nga burgu, Millosheviq kishte disa akuza.

Millosheviq dyshohej se po përpiqej të vriste Ilija Popoviq. Ai është, ndër të tjera, i akuzuar për rrëmbimin e shtetasve suedezë, duke pretenduar se po përpiqej të zhvaste 250,000 euro.

Restorant Lumare