Kurti kërkon para nga diaspora, Zeka ia kujton 50 milionë eurot e Gjonabalajt: Mashtrues që nuk lë të zezë pa bë atje ku jeton

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe ish-gazetari, Milaim Zeka, ka kritikuar biznesmenin kosovar në SHBA, Gazmend Gjonbalaj, i cili premtoi se nëse Albin Kurti i fiton zgjedhjet do t’i sjellë 50 milionë euro investime në vend.

Baby Boo

Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, Milaim Zeka ka thënë se Gjonbalaj është mashtrues tipik, si ata që mashtrojnë në vendet ku jetojnë.

Kjo deklaratë e tij vie pikërisht në kohën kur Kryeministri Kurti po kërkon ndihmë nga diaspora, për t’u përballur me koronavirusin.

Postimi i plotë:

Qe psh qifti ketije baloshit, qe nuk ka brek ne bythe, ama thojke se i ka nja 50 milion dikun me nje kace te laknave turshi, ky eshte perfaqesuesi ma tipik i atyre mashtrueseve, i atyre qe nuk lane te zeze pa ba ne vendin ku jetojne, ama ne fb, jane heronje te Ures te Ibrit