Kurti i reagon Haradinajt: Shteti është më shumë se sa familja, fisi e kështjella

Kryeministri Albin Kurti duke folur në Kuvend për heqjen e taksës dhe vendosjen e reciprocitetit ndaj Serbisë, i ka thënë deputetit të AAK’së, Daut Haradinaj, se shteti është më shumë se sa kështjellë.

Baby Boo

Kurti i ka thënë Haradinajt, se kështjella i përket familjes e fisit, ndërsa shteti është më shumë, dhe këtu duket se indirekt ka dashur të thumboj ata me pretendimin se AAK po sillet me mentalitet arkaik të fisit e kështjellave.

“Kështjella është kështrjellë e familjes. Është kështjellë e fisiit. Shteti është ma shumë. Shteti është ma shumë se kështjellë.Ne duhet të kalojmë në ofensivë. Nuk mund të fitosh në defansivë”, ka thënë Kurti.