Kur “përballen” dy yje të mëdha, kush tërhiqet i pari? (VIDEO)


Kristiano Ronaldo dhe Khabib Nurmagomedov, njihen për miqësinë që kanë për njëri-tjetrin. Njëri prej më të mirëve në historinë e futbollit në njërën anë, ndërsa tjetri prej më të mirëve në MMA. Dyshja janë takuar pas ndeshjes që Man. Junajted e zhvilloi ndaj Evertonit, që u mbyll baraz 1-1.
Ronaldo dhe Khabib u takuan pas ndeshjes, duke dal ballë për ballë me njëri tjetrin ashtu siç bëjnë boksierët dhe luftëtarët e MMA, para meçeve. Khabib e fitoi këtë luftë, pasi Ronaldo u dorëzua dhe filloi të qeshë.
Luftëtari nga Degestani ndër vite ka qenë fans i madh i Ronaldos, duke e konsideruar atë si më të mirin në histori të futbollit. Khabib ka qenë edhe në “Old Trafford” ku ka takuar shumë yje të futbollit.