Kumanovari ngrit flamurin kuq e zi në kufirin e Greqisë, shkel flamurin grek (Foto)

Një shqiptar i Maqedonisë nga Kumanova ka ngritur flamurin kuq e zi në kufirin e Greqisë dhe fotografitë i ka dërguar te KumanovaSot. Pasi ka shkelur flamurin grek, Adnan Nevzati nga Kumanova është ngjitur në gurin kufitar dhe ka ngritur flamurin kuq e zi, shkruan Gazeta Lajm.

Këtë hap ai e ka ndërmarrë në kohën kur janë acaruar marrëdhëniet shqiptaro-greke pas vrasjes së Konstantin Kacifas në fshatin Bularat të Gjirokastrës.

Baby Boo