Kualifikimi i Argjentinës, FIFA shpërblen Leo Messin


Në “Saint Petersburg Stadium” u luajt ndeshja e fundit e Grupit D mes Nigerisë dhe Argjentinës.

Argjentina fitoi me rezultatin 2-1 dhe duke përfituar nga humbja e Islandës me Kroacinë, kualifikohet në 1/16-at e finaleve.

Messi dhe Rojo shënuan për argjentinasit, ndërsa barazoi përkohësisht Moses me penallti.

FIFA shpalli Lionel Messin lojtarin më të mirë të takimit.