“Ktheju Tokës” kënga e Jonidës që emocionoi mbarë botën

“Ktheju Tokës” është titulluar kënga e Jonida Maliqit që poashtu do ta shoqërojë Shqipërinë këtë vit në Eurovision që do të mbahet në Izrael. Një tekst me shumë kuptim, fjalë rrëqethëse dhe e kënduar me shumë zemër nga Jonida.

Baby Boo

Kënga është dëgjuar në mbarë botën dhe është përkrahur nga shumë vende, ku njerëzit nga mbarë bota kanë transmetuar këngën me shumë emocione dhe duke i dhënë një kuptim të mrekullueshëm. Ku edhe vet artistja Jonida Maliqi ditë më parë në Instagram publikoi disa video ku shihet qart se të gjithë njerëzit nga mbarë bota përcjellin këngën e saj, shkruan Pa Censurë.

Ndryshe kënga “Ktheju Tokës” e Jonidës është shkruar dhe kompozuar nga Eriona Rushiti si dhe orkestrimi nga Enis Mullaj. /Pa Censurë/

“Ktheju Tokës” Jonida Maliqi