Kongresi amerikan certifikon fitoren e Biden

Kongresi amerikan tashmë ka konfirmuar fitoren e votës elektorale të presidentit të zgjedhur Joe Biden.

Baby Boo

Kongresi amerikan konfirmoi fitoren e presidentit të zgjedhur Joe Biden në zgjedhjet e 3 nëntorit, pas numërimit të votave të Kolegjit Zgjedhor dhe rrëzimit të të gjithë kundërshtimeve nga ana e disa kongresmenëve dhe senatorëve republikanë