fbpx

Komunikacioni në Maqedoni, ndalesë për makinat e rënda në rrugën Dibër-Strugë

Komunikacioni në rrugët shtetërore zhvillohet nëpër rrugë të lagura, ndërsa në disa vende ka mbetje të borës.

Ndalesë për lëvizjen e makinave të rënda është vendosur në rrugën Dibër-Strugë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Shikueshmëria është ulur prej 50 deri 100 metra për shkak të mjegullës në rrugën Tetovë-Zhelinë dhe Gradsko-Negotino.

Intensiteti i komunikacionit jashtë mjediseve urbane është mesatar, ndërsa në kalimet kufitare nuk ka pritje të gjata për hyjre dhe dalje nga shteti.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.