fbpx

Komandantët Lushtaku e Mustafa, nesër shkojnë në Hagë

Komandantët e Ushtrisë Çlirimtare (UÇK), Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa – Remi, ju janë përgjigjur vullnetarisht ftesave të Hagës dhe nesër do të udhëtojnë për në Gjykatën Speciale.

Lajmin për udhëtimin e tyre e ka konfirmuar avokati i tyre, Arianit Koci. Ai ka konfirmuar se tashmë veç kanë filluar ftesat dhe udhëtimet e të akuzuarve nga Gjykata Speciale.

“Po nesër nisemi unë, si avokat i Sami Lushtakut dhe Rrustem Mustafës. Do të udhëtojmë me linjë të rregullt. Nuk ka ndonjë aeroplan special për të ftuarit, këtë e kam demantuar që ka fillimi. Ne do të udhëtojmë me linjë të rregullt”, tha Koci për lajmi.net.

Ish-komandantët e UÇK-së Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të nisen për Hagë për t`u përgjigjur ftesës së Gjykatës Speciale. /gazetametro.net

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.