Komandant Hoxha merr vendimin si këshilltar në qeveri!


Xhezair Shaqiri i njohur si komandant Hoxha është emëruar në postin e këshilltarit në qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev. Ai është emëruar për këshilltar për çështje të sigurisë dhe sot ka marrë edhe vendimin për këtë pozitë.

Për ata që e kritikuan ai ka shkruar edhe një koment në Pa Censurë i cili është: Nuk behet fjale shka perfitojne ata shqiptare qe i dhane voten LSDM-se, BDI-se, PDSH-se, ASH, BESES, VMRO-se
Mua nuk me kane dhene force votuesit shqiptare as maqedone qe te kujdesen per ta, 10 vite maleve me lane sikur i thane politikes beni care te doni me komandantin se nuk na duhet me shume, ndaqit vriteni ndaqit arrestone, ndaqit lereni maleve. Une marrveshjen nuk e kam bere me vota por me rrezikun tim dhe shokeve te cilet me ndejten afer me arme ne dore disa vite
Ndosht keni dashtur qe te perfundoj jeten maleve me arme ne dore dhe te vdes per kafshate buke. 10 vite askush nuk ka ardhun teme pyes se sa veshtire e kisha une dhe 5 femijet e mi e tani koka bere nami se une do te marr nje rroge dhe levizje te lire e po e rrezikojkem shqiptarine. Me mjafton Allahu dhe ata te cilet jane afer meje”

Baby Boo