Klinika Infektive jep detaje rreth vdekjes së 63 vjeçares së prekur nga koronavirusi


Pas njoftimit se një grua 63 vjeçare nga komuna e Rahovecit, Klinika Infektive e QKUK’së ka dhënë detaje në lidhje me rastin.

Klnika Infektive ka njoftuar se pacientja me inicialet H.E., ishte pranuar në Klinikën Infektive më datë 3 maj në gjendje të rëndë.

Kur ishte konfirmuar me Covid-19, pacientja tashmë e ndjerë kishte pasur edhe sëmundje tjera shoqëruese.

Kjo është vdekja e 29 në nivel vendi nga Covid-19 dhe e tetëmbëdhjeta në Klinikën Infektive nga kjo sëmundje.