Kimete Berisha i kërkoi ministrit Vitia ta vizitojë Çun Lajçin në spital, reagon ashpër aktori

Aktori dhe shkrimtari Çun Lajçi, ka reaguar pas deklaratës së opinionistes Kimete Berisha, e cila ka kritikuar ministrin e Shëndetësisë Arben Vitia. Berisha ka kërkuar nga ministri Vitia, që ta vizitojë Lajçin, i cili po qëndron në spital tash e disa ditë.

Baby Boo

E Lajçi ka kërkuar që të mos e vizitojnë, përcjell Bota sot. Në një shkrim në Facebook, aktori ka kritikuar ministrat e deritanishëm të Kulturës, të cilët sipas tij, i kanë ndarë “heronjtë e pensionistët e rroga nacionale u kanë dhënë me t’njofshëm”.

Ai më tej ka thënë se ata gëzohen kur sëmurën artistët ose kur vdesin.
“Po ju shkruej për linçimet, hajnitë, animet, jaranitë, dashamirët tuaj me vila e hotele, që i mbani mbas vetit si strajcat e taxhisë, e jo për mua jo, se ku ju bjen n‘mend juve arti e fjala që prenë ma hollë se zhiletat me t’cilat rruheni!”, ka shkruar ndër tjerash Çun Lajçi.

Postimi i tij i plotë:
https://www.facebook.com/qunlajqii/posts/1853097334854619

Restorant Lumare