Kimete Berisha: Albin Kurti është dhurata më e bukur e Kosovës, pas shpalljes së pavarësisë


Opinionistja Kimete Berisha ka komentuar seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, gjatë së cilës u votua qeveria e re e vendit.
Berisha uroi Albin Kurtin, për postin e kryeministrit të vendit, derisa kishte edhe disa fjalë për Avdullah Hotin, Ganimete Musliu, Enver Hoxhaj dhe Lumir Abdixhikun.

“Fati i tij është misterioz: sa më shumë që e mohojnë, aq më shumë e rrisin. Albinit i ‘ndalet rrita’ vetëm nëse e pranoni si vlerë që është, e jo si fat, siç kujton Avdullah Hoti”, shkroi Kimete Berisha në Facebook.

Postimi i plotë
https://www.facebook.com/kimete.berisha/posts/4025888217449055